17.8.11

OVOCNÉ ŘEZY alias ŠKAREDÝ DOBRÝ DEZERT



Tuhle kreaci jsem vytvořila ještě před příjezdem nejvýznamnější návštěvy za posledních 10 let (část mé rodinky a jedni známí přijeli na pár dní do USA). Měl to být test, abych věděla, jestli tyhle řezy budu moct servírovat, až se všichni u nás sejdem. Díky bohu mě napadlo si  recept nejdříve vyzkoušet nanečisto, respektive na mém testovacím králíčkovi Ivošovi. Po vizuální stránce totiž dopadly naprosto katastrofálně. Před rovnou cestou do koše je ale zachránila jejich vynikající chuť. Ivo si řezy taky nemohl vynachválit, a tak jsme je celkem rychle zblajzli ve dvou.
Původní recept s názvem Lemon Raspberry Bars (Citronovo-malinové řezy) je od Two Peas and Their Pod, ale já jsem k němu přišla přes blog Live Love Pasta.




Citronovo-malinovo (-borůvkové) řezy - RECEPT

INGREDIENCE

Na těsto:
1 a půl hrnku rozdrcených grahamových sušenek (myslím, že by šly použít např. Bebe sušenky nebo piškoty)
6 lžic roztopeného másla
1/4 hrnku cukru moučky
kůra z jednoho citronu

Na náplň:
2 velké žloutky
1 plechovka slazeného kondenzovaného mléka (v USA má obsah 14 uncí, což je zhruba 400 gr)
1/2 hrnku čerstvě vymačkané citronové šťávy
1 čajová lžička citronové kůry
170 gr čerstvých malin (já jsem množství dělala od oka a k malinám jsem přihodila i borůvky)

POSTUP
Troubu předehřejeme na 350 F (180 st. Celsia). Všechny ingredience na těsto pořádně smícháme, aby se sušenky navlhčily. Potom je rukou vmačkáme do malého pekáčku vymazaného máslem. V receptu se doporučuje velikost pekáčku 8 x 8 palců, což je zhruba 20 x 20 cm. Těsto upečeme 10 minut v rozehřáté troubě, pak jej necháme vychladnout.
Až má pokojovou teplotu, smícháme v misce žloutky a sladké kondenzované mléko. Přidáme citronovou šťávu a kůru a mícháme, dokud směs nezačne trochu houstnout. Nakonec zlehka přimícháme ovoce. Nalijeme na upečené těsto a dáme do stejně rozehřáté troubě tak na 15 minut. Opět necháme vychladnout na pokojovou teplotu,  potom  řezy strčíme na pár hodin do ledničky. Na blogu Live Love Pasta doporučují dát je dokonce na nějakou dobu do mražáku, aby pořádně ztuhly. Tím pádem půjdou i líp krájet.
Každopádně i přesto, že moje řezy byly škaredé, chutnaly skvěle. Neměla jsem odvahu péct je jako pohoštění pro tak významnou návštěvu, ale určitě je někdy vyzkouším znovu.  Budu se ale držet se receptu a použiju opravdu jen maliny. Možná výsledek bude vypadat po estetické stránce vábněji.

Žádné komentáře:

Okomentovat